//

درباره ما

دیده بان نت، فعالیت خود را از سال 1383 با کسب مجوزهای لازمه از وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات و با هدف ارائه خدمات در حوزه فناوری اطلاعات و با همراهی تیمی متشکل از کارشناسان و متخصصان کارآزموده آغاز کرد. فعالیت‌های این مجموعه از هنگام تاسیس، تا به امروز نیز به ‌طور خاص بر روی ارائه خدمات دسترسی به اینترنت پرسرعت متمرکز می باشد. دیده بان نت، پس از دریافت مجوزهای یاد شده، توانست با سرمایه‌گذاری قابل توجه و توسعه زیرساختی با ارائه انواع خدمات اینترنت بر بسترهای دامنه‌ DSL و Wireless دامنه ی فعالیت‌ها و خدمات خود را به میزان چشم‌گیری گسترش دهد. با گسترش دامنه‌ی فعالیت‌ها، خدماتی همچون ارائه پهنای باند اختصاصی DSL راهکارهای اختصاصی مجتمع های تجاری، اداری و مسکونی GPON راهکارهای ویژه برای سازمان‌ها و سرویس های اشتراکی فضاهای عمومی HOTSPOT نیز به سبد خدمات و محصولات افزوده گردید.

در سال 1394 با دریافت مجوز کشوری از سازمان تنظیم مقررات رادیویی دیده بان نت گام بزرگ دیگری در ارائه و تحول خدمات نوین به مشتریان و تکمیل سبد محصولات و خدمات خود برداشت. این مجوز برای ایجاد و بهره‌برداری از بستر شبکه های ارتباطات ثابت و بی سیم مستقل از فناوری صادر و اعطا شده و یک پروانه جامع در حوزه ارائه خدمات اینترنتی و تلفن ثابت می باشد.

دیده بان نت، درسال 1389 با هدف ورود به حوزه خدمات پرداخت آنلاین، با دریافت نمایندگی شرکت آسان پرداخت (آپ) و با تکیه بر زیرساخت موجود در بخش خدمات اینترنت، توانست خدمات پایانه های فروشگاهی را نیز به سبد خدمات خود افزوده و همواره یکی از برترین نمایندگان آپ در سطح کشور محسوب می گردد.

هم ‌اکنون، دیده بان نت به‌ عنوان یکی از شرکت های ارائه کننده ‌خدمات اینترنت در کشور، سهم بزرگی از مشتریان اینترنت و خدمات تکمیلی در میان کاربران خانگی، شرکت‌ها و سازمان‌ها را به خود اختصاص داده است. به گونه‌ای که بیش از 45,000 نفر از کاربران خانگی، شرکت‌ها و سازمان‌ها در سراسر کشور از خدمات اینترنت دیده بان نت بهره می‌گیرند. که این تعداد به همراه استفاده کنندگان از دیگر خدمات این شرکت به ویژه در زمینه پایانه های فروشگاهی با بیش 40,000 پایانه فعال دیده بان نت را به نامی شناخته شده و قابل اطمینان در میان شرکت‌های ارائه دهنده‌ی خدمات اینترنت، نصب و پشتیبانی پایانه های فروشگاهی در سطح کشور تبدیل کرده است.

دیده بان نت از بدو تأسیس تلاش نموده تا دامنه کمی، کیفی و منطقه ای ارائه محصولات و خدمات خود را گسترش داده و با اخذ مجوزهای لازم به مجموعه ای پیشرو در سطح کشور تبدیل گردد. دیده بان نت علاوه بر اخذ مجوزهای لازم مجموعه ای از برترین گواهینامه های داخلی و خارجی را نیز در حوزه فعالیتی خود کسب کرده که در ذیل به اختصار به این موارد اشاره می گردد.

 

مجوز کشوری سروکو به شماره 24-95-100 از سازمان تنظیم مقررات رادیویی

مجوز سروکو بر مبنای سیاست های برنامه پنجم توسعه مبتنی بر تجمیع پروانه های خدماتی در حوزه اینترنت برای شرکت های دارای سوابق کاری و زیرساخت ارائه خدمات اینترنت قابل دریافت بوده و دیده بان نت نیز با تکیه به زیرساخت های مجموعه و سابقه 15 ساله در زمینه ارائه خدمات اینترنت در سال 1395 موفق به اخذ این مجوز گردیده است، سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی با ارائه پروانه سروکو (SERVCO) مجوز ارائه خدمات ذیل را برای دیده بان نت میسر ساخته است.

 • ارائه خدمات تلفن ثابت
 • خدمات دسترسی به اینترنت پرسرعت
 • دسترسی به شبکه ملی اطلاعات
 • توزیع و فروش پهنای باند اینترنت
 • پهنای باند اختصاصی
 • ارائه انواع خدمات محتوایی و ارزش افزوده در چهارچوب قوانین و مقررات جاری کشور
 • جذب نمایندگی و شبکه فروش در سطح کشور

 

مجوز واردات، خرید و فروش تجهیزات رادیویی از سازمان تنظیم مقررات رادیویی

بر مبنای مصوبه هیئت وزیران، ورود، تولید و عرضه تجهیزات ارتباطی و فناوری اطلاعات شامل دستگاه های مخابراتی، پستی، رادیویی و فناوری اطلاعات مستلزم اخذ مجوزهای لازم از سازمان تنظیم مقررات رادیویی می باشد. مجوز واردات، خرید و فروش تجهیزات رادیویی دربرگیرنده و مرجع اعمال استانداردهای فنی و کیفی لازم می باشد. دیده بان نت نیز با اخذ این مجوز و سرمایه گذاری ویژه اقدام به تأمین و واردات تجهیزات مورد نیاز توسعه شبکه زیرساختی خود بر مبنای استانداردهای سازمان تنظیم مقررات رادیویی نموده است.

 

مجوز فعالیت از سازمان نظام صنفی رایانه ای

سازمان نظام صنفی رایانه ای کشور بزرگترین تشکل مردم نهاد در حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات می باشد، این سازمان با هدف تنظیم مناسبات بخش خصوصی و دولت و مشارکت موثر در ساماندهی امور تجاری رایانه ای، در سال 84 براساس مصوبه مجلس و آئین نامه هیات وزیران، تحت عنوان سازمان نظام صنفی رایانه ای فعالیت خود را آغاز نموده است، دیده بان نت نیز موفق به دریافت مجوز از سازمان نظام صنفی گردیده، داشتن این مجوز برای یک شرکت به معنای تایید کسب و کار این شرکت در نظام صنفی حوزه فعالیتی بوده و این اطمینان را به مشتریان خواهد داد که تمامی اصول و قوانین صنف خود را دانسته و اجرا می نماید. عضویت دیده بان نت در نظام صنفی این اطمینان را می دهد که مرجع حل اختلاف نظام صنفی رایانه ای می باشد که موارد و مشکلات به این نهاد ارجاع خواهد گردید.

 

گواهی ایزو 1001 – 1002 – 9001 از موسسه انگلستان

استاندارد ایزو 9001 را استاندارد سیستم مدیریت کیفیت می نامند، بدین معنی که این استاندارد به دنبال ایجاد سیستمی است که کیفیت را در سراسر سازمان مدیریت کند. این استاندارد معنای مدیریت را برنامه ریزی، کنترل، هدایت و نظارت می دانند و در ایزو 9001 قرار است این اقدام ها با رویکرد کیفیت انجام شود. هدفی که در متن استاندارد 9001 وجود دارد، این است که سازمانی که این استاندارد را پیاده سازی و اجرا می کند، متعهد شود محصولی تولید کند که ثبات کیفیت داشته باشد. دیده بان نت نیز با توجه به نگرش کلان مدیریت مجموعه، مبتنی بر حفظ و بهبود مستمر کیفیت خدمات اقدام به دریافت این گواهی نامه در بخش های مختلف از موسسه DAS انگلستان نموده تا بتواند گامی مهم در راستای ارائه خدمات برتر و با کیفیت به همراهان مجموعه بردارد. این استاندارد دارای نگارش های مختلفی بوده و تفاوت این نگارش ها در به روزرسانی های صورت گرفته در موارد تحت بررسی این استاندارد بوده، دیده بان نت در نگارش های زیر دارای این گواهینامه می باشد.

 • گواهی نامه ISO 9001:2007
 • گواهی نامه ISO 9001:2014
 • گواهی نامه ISO 9001:2015
 • گواهی نامه ISO 1001- ISO 1002 در رضایت مشتریان

 

گواهی رتبه بندی و احراز صلاحیت شرکت های انفورماتیکی

رتبه بندی شرکتهای انفورماتیک در واقع یک تقسیم ‌بندی کمی و کیفی در عرصه فناوری اطلاعات و ارتباطات کشور می باشد که در احراز صلاحیت شرکت‌ها برای تمامی پروژه‌های کامپیوتری از طریق شورای عالی انفورماتیک کشور یا معاونت برنامه ریزی و نظارت راهبردی رئیس جمهور برای شرکت های انفورماتیکی صادر می گردد
رتبه بندی انفورماتیک به صورت 1 تا 7 بوده که در آن رتبه 7 پایین ترین و رتبه 1 بالاترین درجه را دارد. دیده بان نت نیز در زمینه های فعالیتی خود موفق به اخذ رتبه 1 و رتبه 4 گردیده است، زمینه های اصلی رتبه بندی شده دیده بان نت بر اساس این گواهی عبارتند از:

 • شبکه داده‌های رایانه ای و مخابراتی : رتبه 1
 • خدمات پشتیبانی : رتبه 1
 • ارائه و پشتیبانی نرم‌افزارهای پایه، سیستم و ابزارها : رتبه 4
 • خدمات شبکه‌های اطلاع رسانی Providers : رتبه 4
 • مشاوره و نظارت بر اجرای طرح‌های انفورماتیکی : رتبه 4
 • ارائه و پشتیبانی سخت افزاریMain Frames : رتبه 4

 

گواهی تأیید صلاحیت ایمنی از اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی

دیده بان نت با تکیه به ظرفیت زیرساختی و اجرایی موجود در واحد پروژه مجموعه و با توجه به موارد قانونی و الزام كارفرمایان به همکاری با پيمانكارانی كه صلاحيت انجام كار آنان از نظر ايمنی توسط وزارت كار و امور اجتماعی تاييد شده باشد اقدام به اخذ گواهی تأیید صلاحیت ایمنی از اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی نموده است. با توجه به لازم الاجرا بودن کلیه آیین نامه های حفاظت فنی و بهداشت کار مصوب شورای عالی حفاظت فنی و بهداشت کار دیده بان نت با اجرای این آیین نامه ها علاوه بر ارتقا سطح کمی و کیفی دانش پرسنل فنی، آسودگی و اطمینان لازم را در همکاری به عنوان پیمانکار با سایر مجوعه را نیز برآورده ساخته است.